Leírás
Royal Beige Csúszásmentesített kőburkolat az egyik leghíresebb mészkő, valamint a Közelkeleti országok egyik legkelendőbb kőtípusa.
A Royal anyagra ugyanazok a blokkok jellemzőek a Royal Traverinora is, az egyetlen különbség a kettő között a vágás módja. A Royal Beige keresztvágott, de a Royal travertino Hossz vágás. Mindkét anyag bőségesen található a bányákban.
A Royal travertino azonban drágább, mint a Royal Beige , mert vénáinak szabályosnak kell lenniük. Ha nem r-eguláris, akkor nem lehet Royal Travertino . 3 különböző színben kapható: 1) világos krém, 2) sötét krém, 3) zöld
A Royal Beige Csúszásmentesített Kőburkolat az AGASTONE által forgalmazott termékek közöl egyik legkedveltebb , amelyből a következők rendelhetők:
Kültéri és Beltéri kőBurkolat
Alkalmazási területek: Homlokzati , Padló, Lépcsők , Fedlapok- Párkányok , Tömbkövek , Faragott Kandalló, Fürdőszobai Pultok , Munkapultok és bármilyen mennyiségben és legjobb minőségben méretre vágjuk!
Ajánlott Segésanyagok:
Ragasztók és Fugazók : Sika Ceram 225 , RKS , Fuga
A Royal Beige jellemzői:
-
Jól Megmunkálható : Felülete lehet fényes mattcsiszolt , antikolt , csúszásmentesített , homokfújt .
-
Nincs szükség semmilyen kezelésre, még a közvetlen polírozás is elegendő a jó megjelenéshez.
-
Fagyálló anyag, így kültéri és beltéri Kőburkolat ként is használható.
-
Külső, belső, falak és padlók, burkolatok, … stb.
Vizsgálat:
-
Nyomószilárdság (ASTM C 170): 13 300 psi
-
Hajlítószilárdság (ASTM C 880):1 600 psi
-
Kopásállóság (ASTM C 241/ C 1353): 26.4 ha
-
Sűrűség (ASTM C 97): 2 618 kg/m3
-
Vízfelvétel (ASTM C 97): 0,29 %-os törési modulus
Mészkő jellemzői:
A Royal Beige Csúszásmentesített Kőburkolat jellemzői
A mészkő anyagának eredeti forrása a magmás kőzetek ásványaiból származó kalcium–ion (Ca2+) és a vulkáni működés során a légkörbe kerülő szén-dioxid (CO2).
A földtörténeti fejlődés során az anyag egyre nagyobb hányada származott a régebbi karbonátos kőzetek lepusztulásából.
A vízben oldott kalcium-hidrogénkarbonátot a folyók szállítják a tengerekbe. Egyes elképzelések szerint a földtörténet korai időszakaiban a karbonátok közvetlenül, vegyi úton is kicsapódhattak a tengervízből, jelenleg azonban a tengervíz megnövekedett magnéziumtartalma miatt csak a trópusi tengerek erősen besűrűsödő vizéből válik ki egy kevés aragonit.
A másik elképzelés szerint a tengervízben oldott kalcium-karbonát túlnyomó részét már az ősi időkben is döntően az élőlények választották ki, mégpedig kétféle módon:
- egyes növények (például a zöld algák) a számukra szükséges szén-dioxidot (CO2) a vízből vonják ki, és ezzel kicsapják a kalcium-karbonátot;
- számos tengeri állat (például az egysejtűek, csigák, kagylók, tengerisünök és -liliomok, korallok) szilárd mészvázat épít magának. Különösen a sekély, jól átvilágított tengervízben hatalmas rendszereket alkotó zátonyépítő fajok (a jelenkorban ezek a korallok) szerepe jelentős.
- A hullámverés és a zátonyon élő állatok (fúrókagylók, rákok stb.) pusztító hatása fölaprózza a zátony kőzetanyagát, amit a hullámverés és az áramló tengervíz részben a mélyebb tengerbe, részben a zátony és a part közötti lagúnába szállít. Az iszapfaló állatok alaposan átdolgozzák a lerakódott törmeléket, mésziszapot, ezért az eredeti vázmaradványok sokszor teljesen megsemmisülnek.
- A folytonos üledékfelhalmozódás miatt egyre mélyebbre kerülő mésziszap fokozatosan mészkővé cementálódik. A lerakódó meszes üledékek vastagsága elérheti a több száz, sőt, a több ezer métert.